Znane i mniej znane atrakcje turystyczne Wisły, oferta noclegów i kwater w tej miejscowości.

Województwo Śląskie ma bardzo dużo do zaproponowania turystom. Mimo że Śląsk kojarzy się przede wszystkim z kopalniami i przemysłem wydobywczym, to jednak niewiele kilometrów na południe położone są przepiękne góry, i kilka znanych w całej Polsce miejscowości turystycznych.

pensjonat
Twórca: Pawel Pacholec
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
U podnóża Baraniej Góry, najbardziej znanego szczytu tamtego regionu, położona jest niewielka miejscowość Wisła, zwana również perłą Beskidu Śląskiego. Wisła jest miejscem, w którym przez cały rok coś się dzieje. Z powodu swojego położenia jest doskonałą bazą wypadową nie tylko do pozostałych miast typu Szczyrk czy Ustroń, ale także na szlaki turystyczne, których w pobliżu raczej nie brakuje. Barania Góra była już wspominana, lecz w okolicy można również znaleźć sporo innych miejsc, jakie warto odwiedzić. Okoliczne szlaki wręcz kuszą miłośników wędrowania po górach, sporo atrakcji znajdą też rowerzyści - rowerowe trasy są przeznaczone zarówno dla bardziej zaawansowanych zawodników lubiących adrenalinę, ale także dla lubiących spokojną jazdę rodzin.

Również zima to okres, kiedy do Wisły przyjeżdżają tysiące amatorów szaleństwa na śniegu. Na jej obszarze zlokalizowanych jest parę wyciągów narciarskich i snowboardowych, liczne wypożyczalnie sprzętu i szkoły, więc będą tam mieli co robić i lepsi narciarze, i stawiający pierwsze kroki amatorzy. Lecz taka popularność tego miejsca niestety będzie się wiązać z problemami z miejscami noclegowymi w niektórych okresach roku.


Dodatkowe notki

Decydujesz się na wypoczynek w górach, a konkretnie w Bieszczadach? Jeżeli tak, to koniecznie przejrzyj propozycję noclegową w Polańczyku.

Bieszczady
Twórca: Artur Nowacki
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Lato to czas podróży i relaksu. Trzeba rozplanować wakacyjny urlop należycie wprzód, aby odnaleźć wolne daty w malowniczych lokalizacjach.

nocleg w pensjonacie
Twórca: Waldemar Jan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niektóre pensjonaty Wisła są tak obłożone, że pokój w nich trzeba zamawiać kilka miesięcy wcześniej, a podczas wakacji czy zimowych ferii szanse na dostanie czegoś są raczej małe . Dlatego też organizując urlop w Wiśle w okresie, gdy będzie tam dużo ludzi, koniecznie trzeba dużo wcześniej załatwić rezerwację noclegu (pensjonaty do wynajęcia w Wiśle). W innych okresach roku będzie trochę lepiej, bo baza noclegów w tym mieście jest naprawdę ogromna, ale i tak wyjazd z dnia na dzień może się skończyć tym, że pół dnia trzeba będzie poszukiwać miejsca do spania.
23-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.