Wybór idealnych strojów komunijnych dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od kościoła

Wybór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w ogromnej mierze zależy od kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. W niektórych kościołach obowiązuje dowolny strój na komunię, co znaczy, że rodzice w swoim zakresie zakupują dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle występują w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w strojnych sukniach. Są jednak i takie parafie, w jakich preferuje znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.


komunia
Twórca: John Ragai
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem bardzo skromnym, co nie znaczy wcale, że nie może prezentować się odświętnie i elegancko. Należy jednak pamiętać, że komunia święta to w głównej mierze doświadczenie duchowe, ubiór ma w tej sytuacji drugorzędne znaczenie. Co nie znaczy jednak, że dzieciak ma zrezygnować z estetycznego i odświętnego stroju. Wręcz przeciwnie - alba niezawodnie podkreśli specyfikę tej uroczystości.

Wybór alby na strój (nie przegap strojów Mikołajki) komunijny wbrew pozorom ma niezwykle wiele istotnych zalet. Jedną z nich jest fakt, że dzieci pochodzące z biedniejszych rodzin nie będą mieć kompleksów przez to, iż posiadają znacznie tańsze ubranie. W prawdzie różnice społeczne to kwestia całkowicie zwyczajna, jednakże nie powinniśmy w tak odświętnym dniu jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich uwypuklać. Kościół to instytucja, jaka w głównym stopniu powinna wprowadzać równość, w związku z tym alby komunijne są w tym przypadku idealnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego powodu wybiera się właśnie ten jednolity strój (więcej informacji).
Garnitur lub sukienka komunijna to najczęściej bardzo drogie rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z pewnymi rodzajami strojów na tę uroczystość są w dużej mierze tańsze. W szczególności, że jest to strój, który zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu.

Omawiany wątek Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu (https://boskabijoux.pl/), gdyż odnajdziesz tutaj ciekawe informacje na to zagadnienie, które warte są zainteresowania.


Alby komunijne jednak wcale nie powinny być kojarzone z tym, że dziecko zupełnie nie będzie czerpać radości z tego wydarzenia. Należy przecież dobrać wszelkiego rodzaju dodatki.
Więcej modeli:
Najczęściej dodatkami są oczywiście buty, najczęściej dziewczynki mają pozwolenie również na wybranie subtelnych dekoracji na włosy. Możemy zatem elegancko w albie wyglądać, a równocześnie podkreślić swoją indywidualność. Alby mogą być dobrym rozwiązaniem, nie warto zatem wpadać w niepotrzebną panikę, jeżeli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.
10-05-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.