Właściwe zabezpieczenia ppoż - klapy dymowe oraz ich funkcja

Każdy budynek ma obowiązek mieć odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe, bo liczba i jakość takich zabezpieczeń może oszczędzić komuś życie. Pożar może być sprawiony przez niewielką drobnostkę, choćby niedopałek papierosa, wobec tego zarówno w domach prywatnych jak też w budynkach użytku publicznego powinny znajdować się fachowe zabezpieczenia ppoż.
elektroniczny system
Twórca: Mike Mozart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aktualnie zdołamy wyróżnić multum zabezpieczeń przeciwpożarowych, jednym z nich są klapy dymowe. Ich kluczowym przeznaczeniem jest odprowadzanie dymu i gazów, które powstają w trakcie pożaru. Mają one znaczącą i niesłychanie ważną rolę, bo okazuje się, że wiele przypadków śmiertelnych w czasie wybuchu pożaru jest uczynionych przez zaczadzenie. Użycie klap dymowych redukuje ryzyko zaczadzenia, a więc zdołają one przyczynić się do uratowania istotnie sporej ilości ludzi.

Podczas pożaru klapy dymowe otwierają się mechanicznie, dzięki czemu dym i wszystkie trujące gazy mogą ulotnić się do atmosfery. Dym, jaki jest wywoływany przez ogień w trakcie pożaru nie tylko jest niezmiernie duszący, ale równocześnie ogromnie gęsty i łzawiący, przez co wiele osób zdoła nie widzieć żadnej drogi ucieczki. Usunięcie dymu za pomocą klap dymowych przyczyni się do lepszej widoczności, dzięki której mnóstwo ludzi podoła dostrzec punkt wyjścia. Im więcej osób opuści płonący budynek tym łatwiej i prędzej będzie wolno przeprowadzić akcję gaśniczą, wobec tego klapy dymowe są zarazem większą pomocą dla strażaków walczących z ogniem.


Dodatkowe notki

Jeżeli interesuje Cię franczyza Szczecin ma z całą pewnością wiele do zaoferowania

firm
Twórca: ITU Pictures
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zmęczyła Cię praca na etacie? Poszukujesz nowych wyzwań? Chcesz zmienić coś w swym życiu i rozpocząć własną działalność gospodarczą, lecz nie wiesz od czego zacząć?


Bez obaw, udzielimy Ci kilku cennych rad.

centrala oddymiania
Twórca: D+H
Podpatrzone na: D+H
Wskazane jest więc zastosować takie zabezpieczenia ppoż (ppoż), którym są klapy. Jak najbardziej im większy obiekt tym więcej klap dymowych musi w nim znajdować, w związku z tym decydując się na zastosowanie klap dymowych zadbaj też o ich dobrą ilość. Klapy dymowe to jedne z modnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, aczkolwiek prócz klap dymowych powinno się zastosować jeszcze inne zabezpieczenia. Im lepsze zabezpieczenie ppoż, tym większa szansa na to, że w czasie wybuchu pożaru uda się ochronić jak najwięcej osób.
21-05-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.