Wielkanoc to wspaniałe święto, powinniśmy spędzic je i świątecznie. Ważna jest atmosfera i klimat oraz cudowne ozdoby

Prawdopodobnie wszyscy już wypatrujemy wiosny, momentu, gdy wiosenne kwiaty będą wszędzie, słońce będzie świecić, ludzie będą bardziej uśmiechnięci i w ogóle wszystko stanie się piękniejsze i bardziej interesujące. Początek wiosny to również całkowicie wiosenne święto, które jednak w poprzednich latach bywało... ośnieżone. Nic to, nawet jeśli tak się zdarzało to Wielkanoc może być zdecydowanie ciepła i wiosenna, dzięki ozdobom wielkanocnym, które sami możemy przygotować.


Wielkanocne dania pod okiem dietetyka
Twórca: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Jeżeli więc pragniesz, aby twój wielkanocny stół wyglądał ciekawie i elegancko, pisanki, aby faktycznie były pisankami, a nie zwykłymi jajkami, dodatkowo nadzianymi na termokurczliwą folię, to musisz spróbować sam to zrobić. Miej na względzie, że ozdoby wielkanocne to świetna rozrywka, a za ich pomocą Twój dom nabierze wiosennego i świątecznego klimatu. Rozpocznijmy od stołu, ponieważ stół to najistotniejszy element w czasie trwania Wielkanocy.

To przecież miejsce, w którym spotykamy się z całą rodziną podczas odświętnego posiłku, gdzie nie może zabraknąć święconki z koszyka, prawdziwie tradycyjnych potraw czy regionalnych pyszności. Wielkanocny stół pełny jest różnych symbolicznych elementów, jak gałązki bukszpanu, wiązanki kwiatów czy bazie. Co więcej, możemy wyczarować ładne dekoracje, i to bardzo szybko - ((zobacz na stronie)).
Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego
Twórca: PRAKTIKER
Podpatrzone na: PRAKTIKER
Oczywiście, nie ma Wielkanocy bez pisanek, kraszanek, oklejanek i innych dekoracyjnych jaj. Aktualnie zazwyczaj idziemy na łatwiznę i zamiast realnych pisanek mamy na stole jajka dekorowane w niekoniecznie przyjemne dekoracje świąteczne z termokurczliwych folii. Przyznajcie, że wygląda to słabo, dosłownie, jakbyśmy zamiast ładnie ubrać choinkę na Boże Narodzenie, wsadzili ją w kolorową folię.

Tymczasem, zdobienie jajek wcale nie jest takie skomplikowane i nie trwa długo. Oczywiście, malowanie woskiem może okazać się dla Ciebie za trudne. Jeśli tak, są inne pomysły. Jednym z nich i często robiony w wielu mieszkaniach są naturalne barwniki. To znaczy że jedno jajko będzie miało kolor herbaciany, drugie kurkumy, trzecie buraków czy łuski cebuli, a pozostałe czerwonej kapusty. Sprawdź, jakie to niebanalne, a ile przy tym dobrej zabawy.
05-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.