W akcje jakich spółek inwestować, aby móc liczyć na prawdziwy zysk?

Gra na giełdzie to ciągłe podejmowanie ryzyka. Wybierając instrumenty finansowe do portfela inwestycyjnego, musimy zastanowić się czy akcje danej spółki naprawdę mogą wiązać się z zyskiem.


Przewidywanie sytuacji giełdowej nie jest zadaniem prostym, tylko inwestorzy z wieloletnim doświadczeniem są w stanie mniej więcej przewidzieć ryzyko, wiążące się z nabyciem danych akcji, ale również oni często dokonują złych decyzji - sprawdź, co może zaoferować ci firma Comparic . Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze? Jak nie wejść w posiadanie akcji, które na pewno nie przyniosą nam zysku? Nie istnieje jedna ogólna odpowiedź na powyższe kwestie, ryzyko giełdowe jest obecne w każdej transakcji.

notowania giełdowe
Twórca: Allan Ajifo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzisiaj bez wątpienia opłaca się inwestować w akcje PGNiG. Niemałą popularnością cieszą się też akcje JSW. Z czego wynika ta moda? Inwestorzy darzą zaufaniem spółki, które są w rozkwicie. Spółka, która jest w stanie utrzymać się, a nawet rozbudować, w czasach kryzysu jest spółką dobrze rokującą na dalsze lata.

Oceniając przyszłą wartość kupowanych akcji, trzeba sprawdzić, w jakiej kondycji finansowej dana spółka jest aktualnie. Akcje PGNiG są w chwili obecnej wiele warte, dlatego, że niskie ceny ropy naftowej błyskawicznie podnoszą wyniki spółki, a kłopoty konkurencyjnych spółek również poprawiają jej pozycję na rynku - współpracuj z Comparic . Inwestowanie w akcje JSW jest teraz dość popularne, należy jednak wziąć pod uwagę tendencje rynkowe w obrębie energii węglowej. Przewidywanie przyszłego formowania się rynku to umiejętność, bardzo pożądana na giełdzie.


Pozwala na trafną ocenę zastanej i przyszłej sytuacji, przewidywanie tendencji cenowych oraz odpowiednio szybkie podejmowanie działań, dzięki którym można niemało zyskać. Doświadczeni inwestorzy giełdowi strzegą przed inwestowaniem w akcje w trendzie spadkowym, życie w nadziei na to, że sytuacja wkrótce odmieni się na lepsze jest bezpodstawne i najczęściej nie daje oczekiwanych efektów finansowych. Za akcje ważnych spółek o ugruntowanej pozycji na rynku trzeba oczywiście więcej zapłacić, jednak jest to na pewno inwestycja, która się opłaci.
14-02-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.