Prima aprilis - czyli najbardziej zabawny dzień w kalendarzu

Ludzie lubią płatać sobie figle. Żeby sprawdzić prawdziwość tego stwierdzenia, wystarczy sprawdzić jaką popularnością cieszą się zbiory filmowych pranków oraz historii opisujących ciekawe kawały na prima aprilis. Niezmiernie uwielbiamy się śmiać z komicznych przypadków, które przytrafiają się wszystkim dookoła. Jest jednak jeden dzień w kalendarzu, w którym wszyscy mogą być oskarżani o to, że spróbują nam wywinąć jakiś żart. Tym dniem jest oczywiście prima aprilis.

uśmiechnięty chłopiec
Twórca: Volkan_83
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Skąd wziął się ten niezmiennie zabawny rytuał obchodzony w sporej ilości krajów na świecie? Źródło tego dnia nie jest do końca znane. W wielu krajach dzień przysparzania sobie wzajemnych, małych i dużych figli jest różnie nazywany. Mimo wszystko, niemalże we wszystkich krajach, które obchodzą prima aprilis pojawiają się słowa takie jak “głupi”, “głupcy” bądź też “śmiech”. Kawały na prima aprilis są niezmiennie popularne na całym świecie, podobnie jak historie tych najciekawszych opisywane w sieci- zobacz kompletną propozycję na tej stronie.

Dodatkowe notki

Który prezent na imieniny wybrać, ażeby sprawić radość komuś bliskiemu?

słodycze
Twórca: slgckgc
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Gwiazdka, awans, rocznica ślubu, dzień Świętego Walentego, przejście na emeryturę, narodziny dziecka, zdanie egzaminu dojrzałości - sposobności do świętowania i obdarowania bliskiej osoby jest bez liku.


Bardzo zabawną lekturą są zmyślone newsy, jakie pojawiają się w gazetach i stronach internetowych 1 kwietnia. Całkiem często także tego dnia celebryci piszą w mediach społecznościowych plotki, którymi “wkręcają” rzesze własnych fanów. Jedną z zabawnych historii jest ta, która miała miejsce w Sydney. W porcie tego miasta pojawiła się wielka kra lodu. Twórcą całego kawału był ekscentryczny bogacz, który twierdził, iż sprowadził krę aby rozbić ją na niezliczoną ilość kawałków a później sprzedawać jako lód do napojów. Jak się jednak później okazało ta ogromna bryła lodu to specjalnie przygotowana platforma , którą pokryto materiałem przypominającym lód i pianą.

Jeżeli myślimy o tym aby przygotować jakiś ciekawy kawał na 1 kwietnia, to opłaca się poszukać inspiracji w Internecie. Niezmienną popularnością cieszy się kontener sprężonego powietrza, jaki mocowany jest pod siedziskiem naszego kolegi w biurze, jakiemu chcemy zrobić żart. Przydatnym gadżetem może również okazać się aparat wodoodporny. Gdy jesteśmy na wakacjach albo spędzamy czas razem z przyjaciółmi na basenie, jesteśmy w stanie z ukrycia wykonywać śmieszne, podwodne fotografie- więcej pod wskazanym adresem. Wystarczy przygotować sztucznego, wielkiego robaka a następnie wrzucić go do wody w momencie, gdy pod wodą będzie przepływać nasza koleżanka. Jej histeryczną reakcję pomoże nam uwiecznić aparat wodoodporny.
09-07-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.