Otwierasz własne przedsiębiorstwo i nie rozumiesz zawiłych pojęć prawnych? Nie martw się!

A więc rozwinąłeś już pomysł na swoją pierwszą firmę. Wiesz już jaką aktywnością będzie się ona zajmować i jesteś pewny, że będzie ona sukcesem, gdyż jesteś dobry w tej dziedzinie. Zaczynasz więc poszukiwania dogodnego pomieszczenia do wynajęcia. Zaczynasz także rekrutację pracowników do swojej firmy. I nagle zaczynają się schody.

Nie
umowa
Twórca: Startup Mena
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
znasz się na podatkach, nie rozumiesz zawiłych pojęć zapisanych w umowie najmu. Brzmi znajomo? Bez obaw! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą narzekającym na te problemy. Ciężko być dobrym w każdej dziedzinie. Poniżej wspomniane zostały niektóre z wielu pytań, jakie są często poruszane przez początkujących przedsiębiorców. Znajomość tych zagadnień może być przydatna także w twoim wypadku. A więc poszukujesz lokalu do swojej działalności. Słyszysz nowy termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy jest to coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego została wprowadzona do polskich przepisów w 2009 roku i ma na celu zagwarantowanie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: . Najważniejsza informacja dla Ciebie w tym kontekście brzmi – cel takiej umowy może być tylko mieszkaniowy. W gruncie rzeczy oznacza to tyle, że nie może być ona zastosowana w przypadku rozpoczynania działalności gospodarczej, takiej jak na przykład biuro. Zatrudniając pracowników powinieneś wiedzieć, że jesteś zobligowany do pokrywania składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tzw. odpis na zfśs) wyłącznie w sytuacji, gdy zatrudniasz min. dwudziestu pracowników w pełnym wymiarze godzin -
dokumenty
Twórca: Robert Couse-Baker
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
wFirma.


Dodatkowe notki

Co każdy musi wiedzieć o lokalach mieszkalnych oraz usługowych na terenie Warszawy?

Warszawa
Twórca: Radek Kołakowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie bez powodu szczególnym zainteresowaniem cieszą się aktualnie nieruchomości w dużych miejscowościach, a przede wszystkim w Warszawie, gdzie możemy zauważyć coraz większe uprzemysłowienie. Choć budynki mieszkalne, jak również przemysłowe w Warszawie osiągają aktualnie dość wysokie ceny, nie ulega wątpliwościom, że są one doskonałą inwestycją.

Gdy firma jest mniejsza, możesz to pokrywać dobrowolnie, jednak nie masz takiego obowiązku. Odpowiedź w sprawie wyboru sposobu rozliczania się z fiskusem, mimo iż często poszukiwana, jest niestety bardziej złożona. W tym wypadku warto poradzić się specjalisty, gdyż do wyboru masz cztery różniące się sposoby, a skala podatkowa (skala podatkowa) powinna być wybrana w oparciu o między innymi od rodzaju planowanej działalności.
Jeśli w dalszym ciągu masz wiele podobnych wątpliwości – nie martw się. Kluczowe jest to by pamiętać, że nie da się być specjalistą w każdym obszarze. Przyznaj się do tego, że czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz. Istnieje wiele wspaniałych firm oraz specjalistów, które pomogą Ci się poradzić sobie z takimi problemami.
21-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.