Konto w banku – a czy to się opłaca?

Cóż, lokowanie pieniędzy pod poduszką to cały czas specjalność starszego pokolenia. Przejawiającego zniechęcenie na wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem - uważając, iż to po prostu nie ich epoka.

polski banknot
Twórca: Karl Baron
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Spośród osób "nieubankowionych", czyli nastawionych sceptycznie do ofert banków, największą grupą są właśnie seniorzy. Nieustannie spora ich część woli dostawać emeryturę bezpośrednio od listonosza niż na konto, mimo że korzystanie z usług banku jest równie bezproblemowe. Zwłaszcza, że wiek nie stanowi ograniczenia przy posiadaniu rachunku bankowego. Konto dla seniora to propozycja poświęcona właśnie osobom zaawansowanym wiekowo, zaś banki projektując ją, biorą pod uwagę wymagania tej grupy osób.

Młodszym ludziom ciężko przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych online. Są świadomi, że bankowość elektroniczna zdecydowanie ułatwia życie, zaoszczędzając przy tym cenny czas.

Korzyści i plusów, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. Przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo pieniędzy, które bez obaw znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, albowiem najczęściej jest to rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem, co oznacza tylko tyle, że nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które obsługujemy drogą internetową możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, zrealizować szybki przelew oraz coraz częstsze regulowanie rachunków bez pobierania prowizji. Oczekiwanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie "w jakim banku założyć rachunek bankowy?" nie ma klarownej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Na co trzeba zwrócić uwagę to oprocentowanie konta. Poza tym należy z całą pewnością wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.
12-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.