Jakiego rodzaju akta są konieczne przy zakładaniu własnej fundacji oraz kto może to zrobić?

Aktualnie każdy z nas ma możliwość niesienia pomocy innym ludziom w bardzo komfortowy sposób. Można to zrobić osobiście bądź korzystając z pośrednictwa tzw. organizacji pożytku publicznego.


fundacja
Twórca: Presidencia de la República Mexicana
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


W tym razie istnieje możliwość przekazania danej organizacji jednego procenta swojego podatku.


Dodatkowe notki

Jeżeli interesuje Cię franczyza Szczecin ma z całą pewnością wiele do zaoferowania

firm
Twórca: ITU Pictures
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Znudziła Cię praca na etacie? Nie boisz się nowych wyzwań? Pragniesz zmienić coś w swoim życiu i założyć własną działalność gospodarczą, ale nie masz pomysłu jak się do tego zabrać?


Spokonie, doradzimy co zrobić.


Wymienioną organizacją może być np. fundacja, która na co dzień zajmuje się organizacją pomocy dla swych podopiecznych. Zależnie od profilu działalności mogą to być na przykład chore dzieci, ludzie w starszym wieku lub jakieś zwierzaki. Aby otworzyć fundację, konieczny jest tak zwany kapitał założycielski, jaki musi być przeznaczony na określony pożyteczny społecznie cel. To, jaki on jest oraz jak znaczny jest majątek (z nami inwentaryzacja majątku będzie przyjemna) fundacji, to najbardziej istotne warunki towarzyszące stworzeniu fundacji. Tzw. osobowość prawną otrzymuje ona po utworzeniu statutu oraz zarejestrowaniu tej fundacji w KRS.

Wręczamy Ci dostęp za darmo (https://contra-odszkodowania.pl/) do następnych artykułów, jeżeli tematy opracowane na tej witrynie niezwykle Cię zaaferowały. Zatem nie zwlekaj!

Osoba, jaka tworzy fundację nazywana jest fundatorem.


guru inwestycji


Należałoby wspomnieć, że tego typu osobą mógłby być również obcokrajowiec. Wspomniany kapitał, jaki przeznaczony jest na wykonanie określonych w statucie celów, może pochodzić od darczyńców, lecz mógłby być to także majątek ruchomy albo nieruchomy. Przy zakładaniu fundacji a przed dodaniem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, należałoby także podpisać akt notarialny. Przymus taki pozostaje po stronie fundatora (albo fundatorów, jeśli jest ich kilku).


Wniosek rejestracyjny do Krajowego Rejestru Sądowego składa się ze statutu fundacji, formularzy urzędowych oraz pozostałych załączników. Podczas składania wniosku rejestracyjnego, wymagane jest dokonanie określonej opłaty.
14-04-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.