Jak przygotować się odpowiednio do różnych uroczystości rodzinnych, w jaki sposób powinno się przekazywać zaproszenia.

Organizując ślub, komunię czy jakąś inną rodzinną uroczystość trzeba pamiętać o wielu ważnych szczegółach, niedopilnowanie których może zniweczyć całą pracę włożoną w organizację z organizacją. O rzeczach takich jak znalezienie sali, ustalenie menu czy zakup ubrań każdy raczej pamięta, lecz równie istotne są także inne sprawy. Przy ślubach pamiętać trzeba o dekoracji kościoła i sali weselnej, do wystrojenia będzie też samochód którym para młoda będzie jechać. A przy każdej uroczystości konieczne będzie zaproszenie gości, którzy będą w niej brali udział.
Rzecz jasna da się wszystkim powiedzieć o tym, kiedy i gdzie się ona odbędzie, lecz dużo lepszym wyjściem będzie wręczenie zaproszeń. W większości przypadków zasady dobrego wychowania wręcz wymagają, żeby je przekazać w jakiejś formie, ponieważ podkreślają wagę uroczystości i dają zaproszonym informację, gdzie i kiedy odbędzie się wszystko. Dobrym zwyczajem jest wręczanie takich zaproszeń osobiście, lecz jeżeli nie będzie takiej możliwości, to można zaproszenie wysłać również za pośrednictwem poczty (zobacz).

Zaproszenia na każdą uroczystość mogą mieć inną formę, warto również pilnować tego, aby wręczyć je w odpowiednim momencie. Zaproszenia weselne należy wręczać gościom przynajmniej dwa miesiące przed datą ślubu. Pozwoli to gościom właściwie rozplanować swoje wydatki i czas, dlatego też warto przestrzegać tej zasady. Lecz samo przygotowanie zaproszeń, jeśli będzie się je chciało mieć rzeczywiście wyjątkowe i oryginalne zacząć trzeba znacznie wcześniej.

Rzecz jasna można ograniczyć się do gotowych zaproszeń, jakie można kupić w większości sklepów z artykułami weselnymi (saladlaciebie.pl/), jeśli jednak ktoś będzie się decydował na własny projekt i wykonanie przez firmę poligraficzną, to trzeba doliczyć przynajmniej trzy miesiące dodatkowo. Przy innych uroczystościach nie ma aż tak dużej presji czasu - przykładowo zaproszenia na chrzciny spokojnie można przekazać nawet dwa tygodnie wcześniej, można jedynie wcześniej powiadomić gości o tym, że tego typu impreza będzie miała miejsce.


Dodatkowe notki

Rękodzieło jest w cenie. Co warto kupić u twórców ręcznie zrobionych rzeczy?

ślub
Twórca: flickr.com
Podpatrzone na: flickr.com
Obecnie ręczne wykonywanie przedmiotów jest stosunkowo mocno rozpowszechnione, a wszyscy autorzy własnoręcznie robionej biżuterii, kartek, zaproszeń na imprezy albo dekoracji na stół, w całkiem dobrym położeniu. Autorzy obrazów czy grafik i twórcy innego rękodzieła zwykle posiadają blogi, strony internetowe czy profile na popularnych portalach, na których chwalą się swoimi dziełami.Strony www lub profile to bardzo dobra wizytówka dla takich osób, którzy - jako osoby nowe w branży – przeznaczają zdobyte fundusze raczej na materiały i media, niż na reklamę.
12-07-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.