Jak przygotować można świąteczne dekoracje na choinkę wykonując je wspólnie z dziećmi.

Boże Narodzenie to okres szczęścia i radości, w naszej tradycji związany także z wieloma zwyczajami. Jeden z najważniejszych to dekorowanie domów świątecznymi ozdobami, oczywiście podstawą tu jest choinka, ale też często spotyka się różnego rodzaju łańcuchy, stroiki czy inne dekoracje. Aktualnie najróżniejszych świątecznych akcesoriów znaleźć można w sklepach bardzo duże ilości, w wielu z nich już w pierwszych dniach grudnia niemała część powierzchni zostaje przeznaczana właśnie na tego typu towary. Ale można iść w inną stronę, czyli spróbować wykonać coś samodzielnie, bo inspiracji na to także jest dużo. Zwłaszcza jest to dobry pomysł, jeśli się ma małe dzieci, ponieważ przede wszystkim można je zaangażować do takich przygotowań, a po drugie przyjemnie, w rodzinnym gronie spędzić parę chwil. Tak naprawdę do wykonywania świątecznych ozdób nie trzeba wcale dużo kupować, często można wiele rzeczy wykonać z tego, co się ma w domu. Tak naprawdę najistotniejszy jest pomysł, i w pierwszej kolejności chęci do tego, aby się za takie zajęcie zabrać.

ślub - akt
Twórca: aNdrzej cH.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podstawą wszelakich ozdób choinkowych są najróżniejsze łańcuchy i bombki. Obecnie sporo bombek przypomina niewielkie dzieła sztuki, są malowane w sposób ręczny i kosztują naprawdę niemało. Lecz można również bombki na choinkę przygotować samemu, bardzo dobrze nadają się do tego formy ze styropianu, które można pomalować w dowolny sposób. Jeżeli się będzie miało trochę kreatywności, to z kilku kulek o różnej wielkości, odrobiny waty i kolorowych kartek papieru może postać niezwykła bombka mikołaj, która zachwyci wszystkich domowników. Z papieru kolorowego wykonać również można bardzo ładne łańcuchy na choinkę, nie tylko będą one ślicznie wyglądały, lecz również dadzą sporo zajęcia dla dzieci na kilka długich godzin.

Pomyśleć również można o jakiś ozdobach do noszenia, dzieciom z pewnością się spodoba własnoręcznie wykonana opaska renifer, jaką mogą nosić przez cały świąteczny okres. Tego typu pomysłów będzie dużo więcej, tak naprawdę najistotniejsze będą chęci i trochę wolnego czasu, bo jak się już weźmie za takie ozdoby, to coś ciekawego się wymyśli.
11-07-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.