Jak najlepiej przygotować się do rozmowy w sprawie pracy

Indywidualne spotkanie z pracodawcą, nazywane współcześnie autoprezentacją lub interview to dla ciebie okazja, abyś mógł przedstawić się prawdopodobnemu zwierzchnikowi z jak najlepszej strony jako przyszły zatrudniony. Owe kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt - o ile wydasz się swojemu chlebodawcy szczególnie ciekawy - minut może bądź spowodować kompletną zmianę w twym życiu zawodowym, albo będzie wyłącznie kolejnym doświadczeniem na niełatwej drodze w poszukiwaniu miejsca pracy. Co zatem winieneś zrobić, aby dobrze wypaść w rozmowie?


Przede wszystkim uspokój się! Nawet jeżeli ogromnie długo szukasz pracy i wydaje ci się iż zaproszenie które uzyskałeś może być dla ciebie ostatnią deską ratunku. Pokaż pracodawcy, że jesteś ekspertem, że nie roztrwoniłeś czasu jaki dotychczas przeznaczyłeś na znalezienie pracy. Po drugie reguła atutu. Jest to taka metoda przedstawienia swej kandydatury, żeby wskazywać na swoje dobre strony. Jeśli ich nie pamiętasz popatrz do Curriculum Vitae. Odkryj przed pracodawcą swoją erudycję, doświadczenia, umiejętności, nagrody! Pamiętaj jednak, że zasada atutu nie znaczy że im więcej kłamstw, tym wyższe szanse na pracę. Wręcz odwrotnie.

Przypadł Ci do gustu nasz wpis? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych wątków, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Nigdy i w żadnej sytuacji, zwłaszcza w trakcie kwalifikacyjnej rozmowy, nie wolno ci wymyślać dokonań, których nie zrealizowałeś. Za każdym razem dostarczaj nie tylko autentyczne, ale takie dane na własny temat, jakie można skontrolować.

Bądź asertywny.
rozmowa kwalifikacyjna
Twórca: Benjamin Linh VU
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zachowanie asertywne nie oznacza pieniactwa, lub wysuwania żądań. To umiejętne wyrażenie swych odczuć, opinii jak też postaw w sposób zdecydowany, ale jednocześnie liczenie się z odczuciami, prawami drugiej osoby. Podczas rozmowy z pracodawcą (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-prokura-w-spolce) musisz zachowywać się niczym specjalista od reklamy. Twoim artykułem, jaki chcesz sprzedać jesteś ty sam. Zademonstruj chlebodawcy swoje plusy, ale także korzyści które odniesie jego przedsiębiorstwo, jeżeli znajdziesz się w tymże zespole.

Na koniec jeszcze raz bardzo skrupulatnie zbadaj swój bilans, Curriculum Vitae a także wysłany do chlebodawcy list motywacyjny. Przeczytaj zamieszczone w nich wiadomości, przemyśl, które z nich mógłbyś rozwinąć. Każda rozmowa kwalifikacyjna to nie lada stres. Spróbuj się zrelaksować i pomyśleć o czymś miłym nim przekroczysz próg potencjalnego pracodawcy. Pamiętaj iż nawet nieskuteczna rozmowa kwalifikacyjna może wpływać dodatnio na twój rozwój zawodowy - na jak zaplanować karierę i rozwój zawodowy). Czasami wystarczy przeanalizować błędy.
09-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.