Innowacyjna usługa Ministerstwa Finansów bardzo upraszcza składanie zeznań podatkowych

Rozliczanie pitu nie należało nigdy do najmilszych czynności. Jednakże od kilku lat istnieją rozmaite procedury, które znacznie te formalności upraszczają.


pracownicy
Twórca: Green Office Engro
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jedną z nich na pewno jest możliwość składania zeznania przez sieć.


Podatnik
Twórca: NCDOTcommunications
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Dodatkowe notki

Wypełnianie pit-u – przez Internet, czy ręcznie?

zbliżenie - pieniądze
Twórca: Richard Grandmorin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Razem z zbliżaniem się okresu rozliczeń z Urzędem Skarbowym coraz większa liczba petentów decyduje się na opcje on-line. Mimo rosnącej liczby „wirtualnych” podatników standardowe podejście ciągle jest stosowane przez przeważającą część ludzi – głównie starszej daty.


Jeżeli męczymy się z wypełnianiem papierowego zeznania i przysparza nam to trudności, a nasi znajomi mówią wciąż rozlicz pit przez Internet, to być może opłaca się ich posłuchać. Jest to znakomity sposób na to, żeby prędko załatwić te niemiłe formalności. Istotne jest to, że składanie pitu przez Net umożliwia ominięcie uciążliwych kolejek w Urzędzie Pocztowym. Poza tym specjalny skrypt może być bardzo pomocny w wyliczaniu za nas wielu kwot. Jeśli zatem znajomi męczą nas mówiąc rozlicz pit przez Internet, zobacz rozliczenie pitu przez internet to być może opłaci się ich posłuchać oraz uprościć sobie życie.


pfr
Twórca: János Balázs
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


W tym roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę wstępnie wypełnionego pitu.

Jeżeli podoba Ci się ten materiał, to z pewnością zaciekawią Cię również praktyczne informacje (https://intraworq.com/elektroniczne-zarzadzanie-dokumentacja-wtms-oneiwq-mobiplanner/), które odnajdziesz tu - one wciągną Cię bez reszty.

Nosi ona nazwę PFR oraz dotyczy pitów 38 i 37. Jest to niezmiernie pomocna usługa, która sprawia, że właściwie nasze zeznanie jest wypełnione przez urzędników, a my dostajemy jedynie kompletny formularz do sprawdzenia oraz potwierdzenia. Oczywiście nie mamy obowiązku korzystania z PFR - przenieś się tutaj. Jeżeli tego nie chcemy, to po prostu zignorujmy tę możliwość. Warto jednak się nad tym zastanowić, gdyż jest to niezwykle wygodne.


Owa procedura bez wątpienia pozwoli uniknąć wielu błędów, szczególnie literówek, które są zmorą wielu osób. Jeśli nasz pit nie jest skomplikowany, to prawdopodobnie wstępnie wypełnione formularze znacznie ułatwią nam życie oraz pozwolą oszczędzić czas.
15-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.