Gdzie spędzić mini-urlop w Polsce? Krótki wypad na weekend!

W naszym kraju jest bardzo wiele miejsc, w które można wyskoczyć jedynie na weekend, ale również na dłuższy pobyt. W każdym zakątku naszego kraju można nieźle wypocząć i naładować akumulatory po trudach codzienności, pod warunkiem, że dostosujemy miejsce do własnych upodobań. Ofert jest całe mnóstwo, zwłaszcza latem.


Zdrowo w wakacje
Twórca: ClearSense
Podpatrzone na: ClearSense
By wybrać się na wyczekany urlop w Polsce, nie musimy zbyt wiele załatwiać, ale przed szukaniem kwater przede wszystkim skupmy się na tym, co chcemy robić – czy zależy nam na wakacjach aktywnych czy na zupełnym lenistwie. Niemal każdy zakątek Polski sprawdzi się na wyjazd weekendowy, lecz atrakcje trzeba sobie dopasować do tego, jaki rodzaj wypoczynku wybieramy. Góry, morze, równiny, czy jeziora, a może wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego na końcu świata? Jeśli chcemy odpocząć aktywnie, postawmy na wypad w góry. Południe Polski jest bajkowe, a ludzie serdeczni i gościnni. Można skorzystać z takich atrakcji jak spacerki po okolicy, piesze wędrówki, zdobywanie szczytów, ale też można przepłynąć się rowerami wodnymi napędzanymi siłą ludzkich mięśni, zaliczyć spływ kajakowy.

Jeżeli chodzimy po górach i mamy odpowiedni ekwipunek, wybierzmy Tatry albo Beskidy, natomiast kiedy jesteśmy niewprawionymi piechurami, wybierzmy Karkonosze (koniecznie Śnieżkę i Szczeliniec), Pieniny albo Bieszczady (z licznymi połoninami). Pomiędzy zdobywaniem kolejnych szczytów zregenerować się można zwiedzając miejscowe zabytki, na przykład świątynię Wang w Karpaczu. Jeśli nie odpowiadają nam góry, możemy zaplanować wyjazd na weekend nad wodę: . Zarówno urokliwe Mazury, jak i jakieś jezioro niedaleko naszego regionu to dobre pomysły, szczególnie jeżeli znajdziemy sobie domek niedaleko lasu. Połączenie wody, która ma relaksujący, chłodzący i uspokajający wpływ oraz lasu, który daje cień i wyciszenie nawet w upalny dzień, zawsze zda egzamin. Wyprawa rowerowa, rowery wodne, łódki, badminton czy po prostu kąpiele w jeziorze – to sprawdzony sposób na relaks! Wyjazd na weekend wystarczy, żeby skorzystać ze sprawdzonych nadwodnych atrakcji. Jeśli zwykle jesteśmy fanami życia w mieście, weekend możemy spędzić w gospodarstwie agroturystycznym – będzie to nie tylko spotkanie z naturą, ale też okazja do spróbowania specjałów regionalnej kuchni albo samodzielnie upieczonego chleba czy sera.


jazda na rowerze
Twórca: Media Forum
Podpatrzone na: Media Forum
Urlop w Polsce to wiele możliwości – od aktywnego, wypełnionego atrakcjami pobytu w górach, po całkiem leniwy wypad na wieś. Gdziekolwiek ostateczniepojedziemy pamiętajmy, aby starać się na chwilę zmienić otoczenie, by nawet krótkim wyjazdem podładować akumulatory.
23-03-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.