Dlaczego warto wdrożyć różnorodność do personelu?

Energicznie zmieniające się środowisko pracy powoduje, iż pracownicy szybko zmieniają własne prace a nawet ojczyznę w poszukiwaniu lepszych warunków pracy. Firmy stoją więc przed zjawiskiem znacznej rotacji cennych zatrudnionych. Szczególnie widoczne jest to w dużych korporacjach, gdzie pracuje międzynarodowe środowisko.


Jakie warunki zapewnić swoim pracownikom, by zechcieli związać się z organizacją na wiele lat?

oferta pracy
Twórca: Daniel Lobo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzisiaj, kiedy obcy język nie jest już barierą a środowisko biznesu staje się znacznie bardziej różne, pracodawca ma wręcz obowiązek dopasować warunki panujące w firmie i kulturę organizacyjną tak, by każdy mógł być w pełni sobą. Funkcjonuje sporo narzędzi tzw. zarządzania różnorodnością. Gdy chcemy zakomunikować, że nasza organizacja jest nastawiona na każdego aplikującego pracownika, bez względu na płeć, wiek czy przynależność rasową, z pomocą przychodzą nam oferty pracy na egospodarka.pl. Można w nich wstawiać takie slogany jak: „w naszej firmie możesz być sobą” czy „nie stawiamy wymagań wiekowych”.

Kiedy pracownik jest naprawdę związany ze swoją firmą?

Atmosfera pracy jest jednym z głównych elementówwpływających na motywację i aktywność personelu. Powinno się wdrożyć takie zasady, które zapewnią wszystkim równy dostęp do rozwoju zawodowego. Częstokroć popełnianym błędem jest kuluarowe precyzowanie charakteru kandydata, który powinien posiadać te elementy dotyczące wieku, usposobienia czy płci. Te zachowanie należy kategorycznie niwelować w firmie. Zatrudniony ma czuć stabilizację oraz wsparcie. W przeciwnym razie efekt może być taki, iż pracownik zacznie przezornie wyszukiwać świeże oferty pracy.

Na co firmie zróżnicowana struktura zatrudnionych?

Firma, w której działa polityka różnorodności sprawniej dostosowuje się do dynamicznych czynników na rynku pracy. Tworzy się jednocześnie ekosystem przyjazny wielopoziomowemu wpływaniu na siebie osób o zróżnicowanym wieku czy płci. Przykładowo długo pracujący zatrudniony ma możliwość przekazać wartościowe know-how nowemu pracownikowi, z kolei młodszy pracownik może wprowadzić nowy punkt widzenia na rozwiązanie różnych procesów ugruntowanych wewnątrz firmy.
21-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.