Czym jest analityka oraz do jakich rezultatów mogłoby doprowadzić jej stosowanie?

Czy pamiętasz, jaki jest jeden z najbardziej słynnych cytatów filozoficznych? Naturalnie chodzi o zdanie: myślę, zatem mam okazję być wypowiedziane poprzez Kartezjusza. Skoro więc potrafimy logicznie myśleć, a nie tylko działać na regule instynktu, to my, obywatele, a nie przykładowo należące do nas psiaki budujemy wieżowce, samoloty czy też samochody.


artykuły biurowe
Twórca: Erich Ferdinand
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


wizytacja w pomieszczeniu przemysłowym
Twórca: USFWS Mountain-Prairie
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Dodatkowe notki

Spotkania w sieci

Miłość on-line
Twórca: U.S. Department of Agriculture
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aktualnie Internet pełni niezwykle ważną rolę. Pozwala nie tylko na zyskiwanie wiedzy i otrzymywanie aktualnych wiadomości z całej Ziemi w każdej chwili, ale również umożliwia i ułatwia porozumiewanie się z innymi ludźmi. Dzięki sieci WWW możliwe stało się przykładowo bezproblemowe komunikowanie się z osobami mieszkającymi w innych krajach, nawet na drugim końcu świata.


Umiejętność rozumowania jest więc niepodważalnie 1 z najcenniejszych możliwości, jakie posiada człowiek. Bez niej, jako ludzie, nie osiągnęlibyśmy zbyt wiele. Co to więc jest w rzeczywistości rozumowanie? Jest to zdolność do analitycznego przetwarzania informacji. Taka analityka to w naszym codziennym życiu oznacza umiejętność podejmowania logicznych postanowienia również w sprawach tak pozornie błahych jak robienie listy zakupów na podstawie wiedzy o bieżącej zawartości naszej lodówki, lecz i w wiele bardziej poważnych, ponieważ w odniesieniu do przykładowo wychowywania dziecka czy też wykonywania pracy zarobkowej.


Skoro rozmowa o pracy, to należałoby także dodać, że istnieje zawód analityka, który zajmuje się, jak łatwo się domyśleć, analizą różnych informacji. Szczegóły zależą wszakże od dziedziny, w której on pracuje. Taka analityka albowiem mogłaby dotyczyć również forum IT jak i przykładowo księgowości czy gastronomii. Niezłym przykładem dla takiej branży jest np. obserwacja ciężaru danej osoby w stosunku do jej wzrostu.


Persony, jakie pragną pójść na kurację żywieniową, nierzadko wykonują to po analizie swego współczynnika BMI. W Internecie znajdują się wszelakie kalkulatory, za pomocą których można obliczyć wartość takiego parametru w swoim wypadku.
17-01-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.