Czy zastanawiałeś się kiedyś, ażeby skoczyć ze spadochronem? Chcesz tego, ale strach jest silniejszy? Nie wiesz jak zwalczyć niepewność?

Skakanie ze spadochronem to niezwykła przygoda, jednocześnie sama myśl o takiego rodzaju skoku zwiększa nasze obawy. Nie martw się, to bardzo naturalne uczucia, towarzyszą one nam w każdej sytuacji. To ryzyko jednak jest naprawdę niewielkie, gdyż dzisiaj wypadki zdarzają się bardzo rzadko. Sprzęt jest mniej zawodny, dobrze dopracowany, wyposażony w automatyczne systemy otwierania czaszy. Ponadto, w sytuacji skoków w parze zagrożenie w sumie nie występuje, ale z pewnością obawy nie da się w prosty sposób przegonić.
skok ze spadochronem
Twórca: PEOSoldier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jest jeszcze sprawa, w jaki sposób jesteśmy w stanie sobie poradzić z tym niepokojem? Ważna reguła jest tego typu, że niczego nie można robić na siłę.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam te informacje każdemu fanowi tego tematu. One niewątpliwie również są warte przeczytania.

Jeżeli marzymy o kursie spadochronowym, a jednocześnie czujemy panikę i lęk, zamiast ekscytacji i lekkiego strachu, to oznaka, że lepiej sobie odpuścić. To nie jest po prostu zabawa dla każdego, trzeba też pamiętać, że jest to jednak sport ekstremalny. Ponadto, próba przełamania niekoniecznie przynosi sukces, dlatego też nim zapiszemy się na kurs spadochronowy, zanim wykupimy skoki ze spadochronem, powinniśmy pomyśleć, czy rzeczywiście jest to dla nas odpowiednia zabawa. Zobacz też:Mistrzostwa Świata w Noszeniu Żon.

Dodatkowe notki

Marzysz o udanym wypoczynku? Wyszukaj doskonałe miejsca noclegowe w Szczawnicy i upajaj się urodą okolicy

góskie wakacje w szczawnicy
Po całym roku trudnej oraz stresującej pracy, przychodzi okres lata i urlopu. Należy dopilnować, aby można było pojechać chociaż na kilka dni i wspaniale wypocząć oraz odzyskać siły i zapał przed powrotem do obowiązków.


Nawet jak zdecydujemy się, zgodzimy na to że, będziemy skakać, to trzeba pamiętać, że stres i tak się pojawi. Nie panikujmy wtedy za bardzo, bo to normalny objaw. Tego typu stres może nas męczyć dzień przed albo dopiero przed samym skokiem. nie mamy pewności kiedy, bo każdy odczuwa to indywidualnie, ale z pewnością nie da o sobie zapomnieć. Jeżeli jest to nieznaczny stres i podekscytowanie to dobrze, jeśli jednak jest silniejszy od nas, należy jeszcze raz się zastanowić, czy faktycznie warto. Jeżelinie mamy ochoty myśleć o tym, co nas czeka, a jednocześnie wiemy, że damy radę skoczyć, a żaden stres nas nie złamie, warto dodatkowo się odprężyć. Przed skokiem warto pójść na basen lub spotkać się ze znajomymi.

skoczyć ze spadochronem
Twórca: PEOSoldier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najistotniejsze to nie tracenie spokoju, to przynosi dobre wyniki. Musimy podejść do tego z pozytywnym nastawieniem, traktować to w kategorii przygody życiowej, a nie jakiegoś traumatycznego przejścia. Przecież to nasza decyzja, nikt nas do tego nie namawia. Nie demonizujmy skoków spodochronowych, to naprawdę niesamowite przeżycie.
11-06-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.