Czy DJ na uroczystości weselnej to właściwy pomysł? A może jednak orkiestra?

Muzyka na przyjęciu ślubnym jest jednym z najistotniejszych elementów. W niezwykle wielu przypadkach to głównie od muzyki zależy udana zabawa. Jak nakazuje nasza tradycja, przyjęcie powinno wiązać się z huczną zabawą do białego rana, w trakcie której uczestnicy mogą tańczyć przy biesiadnej muzyce. Poza tym bardzo często podczas tańców odbywają się rozmaite zabawy. Na młodej parze spoczywa obowiązek znalezienia odpowiedniej osoby, która zapewni niezapomnianą zabawę przy odpowiedniej muzyce.
Stereo, wieża
Twórca: http://www.freeimages.com
Podpatrzone na: http://www.freeimages.com
Dobór właściwej muzyki w dużej mierze zależy od gustów państwa młodych. Niektórzy uważają, iż dobra zabawa może mieć miejsce wyłącznie przy dźwiękach disco-polo, które bez wątpienia wiedzie prym na polskich weselach. Niektóre osoby jednak o wiele bardziej wolą np. muzykę z lat siedemdziesiątych. Ten wybór uzależniony jest jednak w głównym stopniu od muzycznych preferencji państwa młodych. Wiele ludzi zastanawia się również, czy podczas (ciąg dalszy tego zagadnienia: masz więcej pytań?) przyjęcia powinien grać zespół muzyczny, czy też korzystniej będzie wynająć dj'a. Są to dwie najczęściej wybierane możliwości w tej kwestii.

Dodatkowe notki

Muzyka na weselu to podstawa!

zespół na wesele
Twórca: United States Navy Band
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zazwyczaj każda kobieta i każdy mężczyzna pragnie, by kiedyś stanąć na ślubnym kobiercu obok idealnego partnera. Jednak przygotowanie całego ślubu to wymagające zadanie. Należy wszystko przygotować skrupulatnie i z wyprzedzeniem, żeby jak najbardziej zminimalizować możliwość wystąpienia niemiłych niespodzianek.


Znacznie więcej ludzi chce zlecić przygotowanie muzycznej oprawy dj'owi. Należy dowiedzieć się, jakie są plusy i minusy takiej decyzji.

Zabawa na sali weselnej
Twórca: EMILIE RHAUPP
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dj podczas przyjęcia odtwarza muzykę z płyt lub bezpośrednio z komputera (zobacz). Niemałą zaletą jest w tej sytuacji bardzo duża możliwość wyboru repertuaru. Współpracując z dj'em możemy mieć bezpośredni wpływ na rodzaj i styl odtwarzanych piosenek, a za sprawą bogatego wyboru goście sami oprócz tego mają możliwość zamawiać i wybierać dowolne utwory, jakie będą grane na weselu.

Istotną kwestią podczas przygotowywania przyjęcia są rzecz jasna pieniądze. W tej sytuacji dj wydaje się być o wiele tańszym rozwiązaniem. Po pierwsze pracuje on sam, więc nie musi dzielić się swoją gażą z innymi osobami. Kolejna sprawa to fakt, że nie śpiewa ani nie gra na żadnych instrumentach. W związku z tym cena, jaką DJ zainkasuje za całonocne wesele będzie znacznie niższa.

Osoby, które organizują wesele, Wrocław powinni jednak dobrze zastanowić się nad doborem odpowiedniego dj'a (zobacz - dj Wrocław). Na rynku jest bardzo dużo ofert, aczkolwiek nie każda będzie trafiona. Spróbujmy więc sprawdzić dokładnie, czy wybrany dj rzeczywiście zagwarantuje nam świetną zabawę do białego rana.
04-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.