Co w wypadku firmy nazywamy przychodem oraz kiedy on powstaje?

W naukach ekonomicznych funkcjonuje dużo terminów a jednym z nich może być przykładowo przychód. Jest to naturalnie całkowita ilość sprzedanych produktów, dóbr oraz świadczonych usług netto (po odliczeniu podatku VAT) w konkretnym okresie rozliczeniowym.


To musi wiedzieć każdy przedsiębiorca.


przychody
Twórca: Piotr Drabik
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jednak poprawne ustalanie tego, co stanowi przychód w firmie oraz kiedy faktycznie on jest tworzony, jest strategiczną sprawą do poprawnego funkcjonowania firmy. Chodzi naturalnie o rzetelne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego. Dla uściślenia - dochodem nazywamy przychody zmniejszone o koszty ich nabywania. Innymi słowy, jeżeli prowadzimy firmę utrzymującą zieleń to środki, które przeznaczamy na benzynę do kosiarki są kosztem uzyskania przychodu. Z tego też powodu ogólnie mówiąc, posiadacz działalności, który nie tylko zna, lecz także stosuje się to tej reguły, nie musi się o nic bać w czasie ewentualnej kontroli pracownika US. W przypadku firmy jej zarobek to, jak to zostało stwierdzone wyżej, wielkość sprzedanych świadczeń lub towarów, natomiast chwila jego powstania to chwila wydania towaru lub wykonania danej usługi.


etykietki z przecenami
Podpatrzone na: freepik.com


W rzeczywistości jednak nierzadko zdarza się tak, że biznesmen dostaje zapłatę wcześniej albo później niż dzień przekazania towaru. Podatek dochodowy trzeba jednak płacić cyklicznie co miesiąc lub co trzy miesiące, niezależnie od daty rzeczywistego otrzymania zapłaty. Z tego też powodu bardzo ważne jest to, żeby bez błędów umieć przeliczyć wartość podatku za określony okres rozliczeniowy.


Dodatkowe notki

Jakiego rodzaju są najlepsze sposoby na archiwizację danych?

CV
Twórca: Laineema
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy powinien zachowywać ład na swoim komputerze. Jeśli problem z odnalezieniem informacji tyczy się dużej firmy, to musi ona zatrudnić specjalistę, który będzie archiwizował wszystkie dane.


Artykuł 14 (ustęp 1 ustawy o PIT) mówi, że przychody z prowadzonej działalności gospodarczej, to kwoty należne, także jeżeli biznesmen w praktyce dotąd nie dostał pieniędzy za sprzedany towar albo zrealizowane świadczenia.
08-05-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.