Co należy wiedzieć na temat ewidencji wyposażenia? Parę informacji

W prowadzeniu firmy nieodzowną częścią działania jest korzystanie z wyposażenia biurowego. Mali i średni przedsiębiorcy są zobligowani do zdawania informacji o posiadanym i kupowanym majątku. Ramy kwotowe regulują dwa rodzaje takich sprawozdań: ewidencja wyposażenia oraz tzw. środki trwałe.
Ewidencja wyposażenia dotyczy kierowników firm prowadzących przedsiębiorstwo w formie spółki jawnej lub partnerskiej. Jako osoby fizyczne, prowadzące na bieżąco księgi przychodów i wydatków, zmuszeni są również do przygotowywania ewidencji wyposażenia. Ewidencja wyposażenia określa wszystkie przedmiotów dotyczące bezpośrednio działalności firmy - porównaj - .

Dodatkowe notki

Jaki jest oblicze pracodawcy w odbiorze pracownika.

towar
Twórca: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy opłacanie progresu pracobiorcy idzie w parze z jego zadowoleniem z aktywności zawodowej?


Pracobiorca zadowolony to pracownik dobrze opłacony, ale czy to tylko jeden powód świadczący o satysfakcji z pracy? Ogromna część pracowników coraz to częściej zauważa, że możliwość postępu i podnoszenia kwalifikacji w firmie jest integralną składową zadowolenia z aktywności zawodowej.


Osoby aktywne zawodowo pożądają podnoszenia swoich umiejętności i poczucia, że robią w życiu coś mającego sens.


W obecnym świecie spotykamy się z coraz bardziej modnym kierunkiem finansowania przez chlebodawców kursów mających na celu podniesienie kompetencji i wiedzy osób zatrudnionych.


Wytyczne ewidencji wyposażenia regulowane są rozporządzeniem ministra finansów z 2003 roku. Określono wówczas kategorię cen pod wyposażenia „chwilowe” (ewidencja) i stałe (środki). Z aktu prawnego dowiadujemy się ponadto o terminie, jaki obejmuje spis przedmiotów spisanych tak samo przy wyposażeniu, jak i środkach trwałych. Z zapisów wiemy też także do kiedy możemy dopisać część nowo-zakupionego ekwipunku firmy.

firma
Twórca: D'Arcy Norman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przedmioty w ewidencji – w myśl rozporządzenia – uznane są za krótkoterminowe, góra przy roku działania.

Zafascynował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to zobacz bez zwłoki, co znajdziesz w najnowszym linku (https://www.foliograf.pl/szyldy-z-dibondu/) - on też z pewnością będzie wartościowy!

Wartość przedmiotów pod ewidencję powinna oscylować między 1500 a 3500 złotych. Powyższe kwoty dotyczą początkowych wartości przedmiotów. W środkach trwałych – idąc dalej za prawem – elementy majątku spółki służą jej powyżej roku a ich wartość przekracza 3500 złotych. Dopisanie przedmiotu właśnie zakupionego przez firmę powinno się odbyć do końca miesiąca w którym zakupiono produkt. W ten sposób zamówienie komputera osobistego za 2,5 tys. złotych z 5 lipca powinno zostać uzupełnione wpisem do ewidencji najpóźniej do 31 lipca.

Porównaj - ewidencja całości wyposażonych środków wyposażenia

Istotnym ogniwem prawidłowo przeprowadzonej ewidencji wyposażenia jest wpisanie całościowej informacji. W spisie powinny znajdować się: numer kolejny wpisu, numer rachunku (ważny - dowód zakupu!), nazwa rzeczy. Inwestor kupujący wyposażenie firmowe musi podać także cenę zakupu lub koszty wytworzenia i – ewentualnie – datę sprzedaży z podaniem przyczyny jednocześnie. Ewidencję prowadzi się w postaci papierowej, ale dla ułatwienia i porządku właściciele spisują każdy określony wymogami zakup też w formie elektronicznej.
06-12-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.