Przed weselem jest tyle do załatwienia!

Wesele to dla przyszłych małżonków dużo przygotowań, które czasami będą trwały ponad rok. Planując ten jedyny dzień w życiu większość młodych par zaczyna od rezerwacji weselnej sali. W niektórych lokalach, tych najbardziej popularnych, miejsca są rezerwowane nawet dwa lata wcześniej, więc jest zrozumiałe, że od tego się zaczyna.
Para młoda przy samochodzie
Twórca: John Gillespie
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Gdy się już ma zaklepany termin weselnego lokalu można się zabrać za następne elementy weselnych przygotowań. Dobrze grający weselny zespół to również kilkanaście miesięcy czekania, lecz jeżeli się ma trochę szczęścia to powinno się udać zgrać i zespół i lokal. Po zapłaceniu zaliczek sala i zespół będą spokojnie czekać na nadejście dnia ślubu, a w międzyczasie młodzi będą mogli się zająć innymi równie istotnymi sprawami. Trzeba wybrać suknię ślubną, garnitur, zastanowić się nad wystrojem kościoła i wszystkimi gośćmi. Im mniej czasu do wesela tym spraw do ogarnięcia będzie więcej, w pewnym momencie należy się także zastanowić nad wyborem dobrego fotografa i osoby do filmowania uroczystości.

Dodatkowe notki

Jaki fotograf zrobi więcej aniżeli jego konkurenci?

aparat marki Nikon
Twórca: Jay Kim
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Fotografia to niezwykły rytuał, który zapewnia ponadczasowość naszych wspomnień. Fotograf zaś to magik potrafiący pokazać niecodzienne momenty w sposób jedyny w swoim rodzaju. W dzisiejszych czasach jednak, kiedy aparaty fotograficzne są wszędzie dostępne, w smartfonach, telefonach, laptopach, kiedy prosty sprzęt można sobie sprawić już za niewielkie pieniądze, wiele osób rezygnuje z profesjonalisty. Czy to dobry krok?


Wybór odpowiedniego fotografa na ślub to także jedna z poważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć w trakcie przygotowań. Niektóre pary rezygnują z tego, tłumacząc się że zupełnie im wystarczą zdjęcia wykonane przez rodzinę czy znajomych. Lecz pracy profesjonalisty nie da się nie docenić na tak dużej uroczystości, jaką jest ślub.

Bukiet weselny
Twórca: Tiago
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przecież ten wyjątkowy dzień zdecydowana większość par przeżywa raz w życiu i warto pozostawić po tym jakąś odpowiednią do rangi tego wydarzenia pamiątkę. O wyborze fotografa weselnego zdecydować powinna w pierwszej kolejności jakość zdjęć, warto w celu sprawdzenia tego przejrzeć wcześniejsze albumy i ocenić, czy się podobają. Warto również zorientować się, jak dany fotograf będzie pracował w trakcie uroczystości. Profesjonalny fotograf ślubny jak z nie będzie się rzucał w oczy, ale równocześnie będzie umiał złapać wszystkie najważniejsze sceny, przelotne emocje i uśmiechy w czasie wesela. Jeśli znajdzie się doświadczoną, dobrą osobę, to na pewno wykonane przez nią fotografie staną się pamiątką na resztę życia.
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.