Bazy typu B2C - a więc, bazy konsumenckie "na już" albo na "wyjątkowe zamówienie"

Każdy, kto tylko zakłada przedsiębiorstwo dobrze wie, jak ważne jest uzyskanie klientów - od tego w rzeczywistości z każdym razem zależy cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.


podczas szkolenia
Twórca: Sebastiaan ter Burg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


By ich zdobyć możemy wykorzystać bardzo wiele "chwytów", takiego typu jak kampanie telemarketingowe, kampanie zwane "e-mail marketingowymi", czy też kampanie typu SMS, MMS oraz IVR. Wbrew wszelkim pozorom nie musimy się jednak aż tak bardzo nad nimi rozdrabniać, albowiem aby "wprawić je w jakiś ruch", wystarczy jedna rzecz, a więc baza rodzaju B2C. Co to jest no i jak tak naprawdę ma możliwość nam pomóc?


Wielu nie ma w ogóle pojęcia, iż wchodząc do sieci oraz korzystając z niej, nasze dane bywają zbierane w bazy. Co oczywiste słychać na temat tego w telewizji, czy też radiu - mamy możliwość też spotkać na ten temat artykuły, przyglądając sieć. Jednak zazwyczaj nasza własna wiedza na ten konkretny temat ogranicza się tylko do tego, iż kiedy podajemy w jakimś miejscu informacje, to dane (zweryfikuj te opinie) miejsce je utrzymuje - prawda jednak jest troszkę inna. W momencie gdy zgadzamy się by móc wykorzystać nasze dane - następna strona - osobowe dla przykładu, kiedy zakładamy konta w sklepie internetowym, musimy zaznaczyć pewne zgody - jedne są obowiązkowe, inne zaś nie, jednak te pierwsze od razu pokazują, jak bardzo wielu spośród nas nie czyta ze zrozumieniem. W rzeczywistości wyrażając zgodę na wspomniane wykorzystanie danych, wiążemy się umową z konkretną firmą i jej partnerami - innymi słowy przesyłamy informacje dalej. W ten konkretny sposób wytwarza się tak nazywane bazy konsumenckie, a więc napomknięte B2C.


Dodatkowe notki

Czy w dobie internetu wielkoformatowy plakat jest wciąż trafionym pomysłem na reklamę? Jak wpływa on na postrzeganie marki?

mieszkania
Twórca: Luke Lawreszuk
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Reklama jest ważną częścią strategii firmy. Za jej sprawą można dotrzeć do całej masy ewentualnych odbiorców naszych usług. Czy jednak w czasach, gdy króluje internet dobrze spełnia swoje zadanie billboard?


Części z osób się wydaje, iż niekoniecznie jest to najlepszym sposób na zaistnienie wśród odbiorców.


Takiego typu bazy są mocno ukierunkowane - mamy możliwość zakupić jakąś na konkretny temat od innych albo i też zlecić utworzenie takiej firmie, która to się w tym specjalizuje - dzięki temu pozyskamy informacje ludzi, których to interesuje dany typ produktu czy usługi.
04-07-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.